Magazyny na Śląsku – Lędziny

Biznes Budownictwo

Na Śląsku branża logistyczna świetnie się rozwija – są tu budowane kolejne magazyny, hale, centra i zakłady produkcyjne. Rozwój branży widać również w małych miastach – jak m.in. magazyny na wynajem Lędziny, ale przede wszystkim w dużych ośrodkach jak Katowice, Gliwice czy Bytom. Szczegóły poniżej wraz z przykładowymi inwestycjami.

Magazyny – wynajem – Lędziny

Górny Śląsk zajmuje drugą pozycję na liście największych rynków magazynowych w Polsce. Branża logistyczna w tym regionie rozwija się prężnie, również w mniejszych miastach. Jedną z inwestycji zrealizowanych na terenie tego miasta jest centrum logistyczne Goodman Lędziny Logistics Centre. Nowoczesna inwestycja oferuje 111 500 mkw. powierzchni w dwóch halach magazynowych.

Lędziny znajdują się w południowej Polsce, w środkowo-wschodniej części województwa śląskiego. Infrastruktura drogowa oraz połączenia kolejowe i lotnicze (port Katowice-Pyrzowice oddalony o 37 km oraz Kraków-Balice oddalony o 49 km) zapewniają duże zainteresowanie inwestorów i najemców magazynami w Lędzinach – jak i całym województwie.

Wynajem magazynu – Lędziny

Cały Śląsk to ważny ośrodek dystrybucyjny w Polsce, nic dziwnego, że mniejsze miasta także zaczynają odgrywać coraz ważniejszą rolę w tej branży – powodzenie zyskują zatem m.in. powierzchnie magazynowe do wynajęcia w Lędzinach czy Żorach. Są dogodnie położenie, ale stawki najmu są znacznie przystępniejsze niż w Katowicach czy Gliwicach albo Bytomiu.

Wynajem powierzchni magazynowych – Lędziny

Zarówno magazyny, jak i hale produkcyjne w Lędzinach posiadają liczne atuty w oczach inwestorów i najemców – m.in. już wspomniane świetne położenie i skomunikowanie, dostęp do kadry oraz pracowników fizycznych.

Przez Lędziny prowadzi między innymi droga krajowa nr 1 (DK1), którą można jechać w kierunkach Bielsko-Biała – Cieszyn oraz Kraków – Warszawa – Gdańsk. Nie bez znaczenia są też połączenia drogowe i kolejowe z wieloma ważnymi miastami Górnego Śląska – jak Katowice czy Tychy, a także połączenia lotnicze.

Hale produkcyjne – Lędziny 

Popularnością cieszą się na Śląsku magazyny, ale również hale produkcyjne – Lędziny, Mysłowice czy Tychy to przykładowe miasta, w których są one budowane. Krajowi i zagraniczni inwestorzy dostrzegają potencjał logistyczny całego regionu i chętnie realizują różne inwestycje. Poszukując obiektu lub terenu na realizację kolejnego, warto wziąć pod uwagę te mniejsze miasta na Śląsku – niższe ceny czy stawki najmu są atrakcyjne, a położenie i połączenia z innymi miastami oraz krajami bardzo dogodne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *