Jak dobrać drzwi wejściowe do domu do jego stylu?

Budownictwo Dom

Drzwi wejściowe do domu mają za zadanie chronić jego wnętrze. Są jednak również wizytówką budynku, na której zatrzymuje się wzrok gości i przypadkowych przechodniów. Sprawia to, że muszą nie tylko posiadać odpowiednie parametry, ale także stanowić spójną całość z pozostałymi elementami elewacji i wystrojem posesji. Warto zatem zadbać o to, by drzwi wejściowe były podporządkowane stylowi, w jakim został zaaranżowany budynek. Jak osiągnąć taki rezultat?

Warto postawić na skojarzenia

Już sam wygląd drzwi wejściowych wywołuje skojarzenia z odpowiednią stylistyką. Drzwi dwuskrzydłowe z przeszkleniami zawsze będą przywodzić na myśl fragment dworu czy pałacu. Z kolei drzwi dwuskrzydłowe usytuowane na frontowej ścianie domu skojarzą się z klasycznym wnętrzem. Często zdarzają się także drzwi wejściowe stylizowane na wejście do góralskiej chaty. Drzwi położone w narożniku lub z boku budynku to z kolei nawiązanie do stylu modernistycznego. W tym ostatnim rozwiązaniu wybierane są modele jednoskrzydłowe lub dwuskrzydłowe niesymetryczne. Drzwi wejściowe do domu w każdym stylu można zamówić na stronie https://dubinski.com.pl/Drzwi/zewnetrzne. Decydując się na dopasowanie drzwi do stylistyki budynku, warto wziąć pod uwagę materiał wykonania, kolor oraz ewentualne zdobienia i przeszklenia.

Drzwi wejściowe – zdobione czy proste?

Zdobione dwuskrzydłowe drzwi wejściowe do domu to nawiązanie do stylu znanego z dworków, pałaców i rezydencji. Taka stylistyka może być dodatkowo podkreślona przez kolumny usytuowane przed wejściem czy zdobione schody z balustradami. Drzwi proste, często jednoskrzydłowe, pasują do domów w stylu klasycznym lub nowoczesnym.

Drzwi wejściowe – jasne czy ciemne?

Drzwi wejściowe do domu powinny kolorystycznie komponować się z oknami, okiennicami i balustradami. Takie rozwiązanie jest proste i harmonijne, a także daje dobry efekt wizualny. Drzwi drewniane mające naturalny kolor są uniwersalne i przeważnie wszędzie dobrze się prezentują. Kolor drzwi powinien także korespondować z barwami sąsiednich budynków, co pozwoli na zachowanie spójności stylistycznej całej okolicy.

A może drzwi wejściowe do domu z szybą?

Często spotykanym rozwiązaniem są drzwi wejściowe z szybą. Można je zamówić na stronie https://drzwizewnetrzne.waw.pl. Nie tylko dodają budynkowi indywidualnego charakteru, ale także doskonale oświetlają jego wnętrze. Nowoczesne rozwiązania sprawiają, że modele takie mogą również zapewnić domownikom prywatność, komfort i bezpieczeństwo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *