Jak ubrać się na wesele?

Moda

Wiele poradników ślubnych i weselnych swoje treści kieruje do pary młodej. Zapomina się o tym, że goście weselni również pragną poczuć się elegancko, podkreślić wyjątkowość tej okazji i okazać szacunek młodej parze. W tym celu koniecznością jest zadbanie o odpowiedni ubiór. Musi on być nie tylko elegancki, ale także wygodny.

Klasyczne rozwiązania

Najczęściej wybieraną stylizacją na wesele jest garnitur. Pozornie rozwiązanie to jest stosunkowo proste, jednak również łączy się z podjęciem kilku decyzji. Za dokonanie wyboru i zrobienie zakupów warto zabrać się wcześniej. Odkładanie tego na ostatnią chwilę może sprawić, że dokupienie dodatkowych elementów garderoby lub zlecenie poprawek krawieckich okaże się niemożliwe. Podstawowym aspektem jest zadbanie o to, by każdy element stylizacji miał odpowiedni rozmiar. Jeśli marynarka nie układa się naturalnie na ramionach, to jej rozmiar jest nieodpowiedni. Marynarkę zawsze warto zmierzyć w sklepie, ubierając ją na koszulę, która będzie elementem weselnej stylizacji. Mankiet koszuli musi wystawać na około 1-2 cm. Za długie rękawy koszuli można łatwo skrócić – jest to prosta poprawka, którą można zlecić krawcowej. Podobnie należy zrobić, jeżeli marynarka okaże się za szeroka w talii.

Zaraz po rozmiarze dużą uwagę należy zwrócić na kolor garnituru. Wiele osób decyduje się na ubiór granatowy, grafitowy lub w kratę.

Jak wybrać koszulę na wesele?

Koszula męska na wesele zawsze powinna być elegancka i posiadać długi rękaw. Dużym powodzeniem cieszą się Modini.pl – koszule męskie w białym kolorze. Są one najbardziej eleganckie i reprezentacyjne, a także doskonale komponują się z grafitowymi i granatowymi garniturami. Powinno się unikać koszul z krótkim rękawem, bo nie świadczą one o elegancji i dobrym stylu tak ubranego mężczyzny..

Jakie dodatki ubrać na wesele?

Do garnituru i koszuli niezbędne jest dobranie odpowiednich dodatków – paska do spodni, krawata lub muszki oraz spinek. Buty i skarpetki muszą także korespondować z resztą ubioru. Ważne jest tu dopasowanie zarówno pod względem koloru, jak i materiału. Buty powinny zatem pasować do paska od spodni, natomiast skarpety kolorystycznie mogą odpowiadać barwie spodni od garnituru. Takie połączenie będzie dobrze wyglądać i optycznie wydłuży nogę.

Czy można zrezygnować z garnituru?

Wielu mężczyzn uważa, że garnitur to strój krępujący. Zamiast niego mogą wybrać elegancką marynarkę – grafitową lub granatową, białą koszulę z długim rękawem, szare, wełniane spodnie oraz brązowe dodatki. Warto wówczas pamiętać o akcesoriach podkreślających elegancki charakter okazji – krawacie lub muszce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *