nici PDO

Nici liftingujące – nowa metoda liftingu

Uroda Zdrowie

Chcesz odmłodzić się bez skalpela, bez bólu i bez długiej rekonwalescencji? Wykorzystaj nici PDO. Dzięki nim poprawisz wygląd swojej skóry, ale unikniesz nieprzyjemnych skutków ubocznych. Dzięki niciom liftingującymi owal Twojej twarzy się poprawi, zmarszczki znikną, a twarz nabierze młodszego wyrazu.

Czym są nici PDO?

Nici PDO to specjalny rodzaj nici wykonanych z polidioksanonu. Materiał ten posiada zdolność do pobudzania skóry do odnowy. Nić PDO to pojedyncze włókno lub dwa skręcone ze sobą włókna. Obecność takich nici w skórze przyczynia się do zwiększenia produkcji kolagenu i łączenia naturalnego kwasu hialuronowego. Nici liftingujące nie tylko momentalnie poprawiają stan skóry, ale też działają prewencyjnie i stymulują tkanki.

Rodzaje nici PDO

Nici liftingujące PDO występują w kilku różnych postaciach:

• First Lift Crew – skręcone nici, których celem jest stymulowanie grubszej skóry. Liftinguje delikatnie, ale jest w stanie utrzymać skórę, której nie utrzymałaby nic pojedyncza. Nici First Lift Crew stosuje się do korygowania bruzd nosowo-wargowych, podnoszenia policzków i korygowania zmarszczek na czole.
• First Lift – pojedyncza nić, której zadaniem jest korygowanie drobnych zmarszczek i poprawienie gęstości skóry. Nici First Lift mogą być stosowane tak naprawdę na całym ciele: na twarzy, na szyi, pośladkach czy brzuchu.
• First Lift Barb 4D – w tym typie nici zastosowane są specjalne haczyki, które mają za zadanie mocno podtrzymywać nawet mocno opadające tkanki. Ten rodzaj nici rozpuszcza się w organizmie w 210 dni, a do momentu rozpuszczenia intensywnie stymuluje skórę do odnowy.

Zalecenia po zabiegu wszczepienia nici liftingujących

Skóra po zabiegu może być zaczerwieniona i mogą też wystąpić niewielkie krwiaki, które znikają zazwyczaj w ciągu kilku dni. Miejsc podania nici nie powinno się intensywnie pocierać ani smarować środkami na bazie alkoholu. Można je ewentualnie delikatnie nawilżyć, ale zaleca się, żeby powstałe ranki pozostawić do samodzielnego zagojenia. Ślady na skórze są nieznaczne (ukłucia).

Nici PDO nie mogą być podawane kobietom w ciąży i w czasie laktacji, chorym na nowotwory, choroby autoimmunologiczne, infekcje wirusowe i niewyrównaną cukrzycę. Innymi przeciwwskazaniami jest gorączka, infekcje bakteryjne i skłonność do powstawania blizn.

Podanie nici PDO jest zabiegiem bezpiecznym, a skutki uboczne prawie nie występują. Jeżeli zabieg wykonany jest przed doświadczanego specjalistę, to pozwala cofnąć czas nawet o dziesięć lat. Zabieg można łączyć z osoczem bogatopłytkowym czy peelingami chemicznymi, z tym że zaleca się około dwutygodniowy odstęp.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *