Czy wynajem podnośników się opłaca?

Biznes

Podnośniki koszowe to urządzenia przeznaczone głównie do prac wysokościowych. Są chętnie używane przez przedsiębiorstwa działające w wielu branżach: remontowej, budowlanej, reklamowej, elektrycznej, monterskiej, porządkowej, ogrodniczej, etc. Prace na wysokościach należą do niebezpiecznych. Sprawia to, że pracodawcy są zobowiązani do zapewnienia pracownikom bezpiecznej pracy w tego typu warunkach. Podnośniki nie tylko minimalizują ryzyko wypadku, ale także czynią pracę na wysokości bardziej efektywną, szybką i wygodną. Dzieje się tak dlatego, że pracownik jest umieszczony w koszu podnośnika, gdzie przy zastosowaniu się do przepisów BHP czuje się bezpiecznie.

Jakie są zalety wynajmu podnośników?

Na wynajem podnośników Łódź najczęściej decydują się przedsiębiorcy i osoby prywatne, których zapotrzebowanie na taki sprzęt jest stosunkowo niewielkie. Przeprowadzają oni prace na wysokościach sporadycznie lub muszą skorzystać z podnośnika jednorazowo. Wydatki związane z wynajmem podnośnika są dużo mniejsze niż w przypadku zakupu tego urządzenia. Można też liczyć na fachową pomoc w doborze sprzętu do wykonywanych prac. Firma decydująca się na takie posunięcie nie zajmuje się konserwacją ani dokonywaniem przeglądów podnośników. Wystarczy, że sprzęt zostanie zwrócony w takim stanie, w jakim był wynajęty. Kolejny atut to możliwość wynajmu podnośnika na godziny lub z operatorem posiadającym uprawnienia wymagane do obsługi tego rodzaju sprzętu. Ta ostatnia opcja jest szczególnie istotna dla przedsiębiorstw nie posiadających pracowników uprawnionych do pracy na zwyżce. W przypadku awarii podnośnika koszowego to wypożyczalnia ma obowiązek naprawienia zgłoszonej usterki.

Kiedy wynająć podnośnik koszowy?

Zdecydowanie się na wynajem i używanie podnośnika koszowego pozwala nie tylko na zaoszczędzenie pieniędzy, ale i czasu. Nie trzeba wówczas ciągle przestawiać drabiny czy rusztowania. Jest to szczególnie ważne w przypadku wykonywania drobnych prac na wysokości – przycinania drzew na posesji i dokonywania niewielkich napraw. Osoby prywatne często preferują wynajęcie podnośnika koszowego, gdy konieczna jest wycinka drzew, naprawa dachu, usunięcie nawisu śnieżnego czy wykonanie innej pracy wymagającej przebywania na dużej wysokości. Wynajem podnośników może być krótkoterminowy lub długoterminowy, co umożliwia dobranie czasu wypożyczonego urządzenia do okresu trwania prac. Jeżeli zatem prace na wysokościach nie są główną gałęzią działalności przedsiębiorstwa lub dotyczą osób prywatnych, wynajem podnośnika może się okazać opłacalną inwestycją.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *