Gdzie szukać pomocy, gdy nasz pojazd zostanie unieruchomiony w Niemczech?

Motoryzacja Podróże

Często nasi rodacy wyjeżdżają za zachodnią granicę. Są to dalsze i bliższe podróże, zarówno w celach turystycznych, jak i zarobkowych. Czasem zwiedzamy dane miasto, jedziemy na zakupy, a czasem tylko przejeżdżamy przez Niemcy. Bez względu na cel, zawsze na drodze może spotkać nas pewna niedogodność. Stąd tez powinniśmy wiedzieć, gdzie szukać pomocy, gdy zepsuje nam się auto, będziemy mieli kolizję, a nawet wypadek.

Pomoc drogowa w Niemczech

Pomoc drogowa za zachodnią granicą jest profesjonalna, jednak niestety bardzo droga. Ze względu na to, że Niemcy zarabiają w innej walucie niż my, pomoc niesiona w tym kraju jest czasem dla nas nieopłacalna. Laweta w Niemczech ze względów na oszczędność zazwyczaj zawiezie nasze auto do najbliższego warsztatu samochodowego, który również może nie być najtańszym wyborem.

Stąd też istnieje wiele polskich firm, które współpracują z niemieckimi pomocami drogowymi, takie jak np. laweta Niemcy, które mają konkurencyjne ceny, a czasem nawet porozumiewają się po polsku. Nie zawsze tak jest, jednak lepiej jest zaufać tego typu firmie niż całkowicie swoje auto oddać w ręce niemieckiej marki holowniczej. Ich usługi dotyczą zarówno holowania, jak i drobne naprawy na drodze, dowóz paliwa, a nawet transport osób, jeśli wymaga tego sytuacja. Jeśli dochodzi do transportu samochodu, renomowana pomoc drogowa może również pomóc z noclegiem pasażerów w danym miejscu.

A może polska pomoc?

Jeśli awaria, kraksa, czy też wypadek przydarzą nam się względnie blisko granicy z naszym krajem, możemy skorzystać z polskiej pomocy drogowej. Przede wszystkim będzie to oszczędność naszych pieniędzy, a także nerwów. Polski kierowca z pewnością będzie wiedział, jak się zachować w danej sytuacji, a my nie będziemy musieli martwić się o barierę językową.

Polska pomoc drogowa charakteryzuje się głównie tym, że jest dostępna 24 godziny na dobę, codziennie, bez względu na dzień tygodnia. Dzieje się tak, ponieważ wypadki i awarie zdarzają się niezależnie od tego, czy są święta, czy też zwykły dzień roboczy. Nasza profesjonalna pomoc drogowa jest przygotowana na każdą ewentualność, szczególnie ta profesjonalna zna dokładnie prawo drogowe obowiązujące w danym kraju. Oczywiście wiedzą także i dysponują sprzętem, który doskonale zabezpiecza miejsce zdarzenia. Jest to kluczowe nie tylko dla bezpieczeństwa pasażerów i kierowcy, ale także dla innych użytkowników ruchu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *