Pranie tapicerki meblowej – przebieg procesu

Lifestyle

Kanapy, fotele i krzesła to nie tylko wyposażenie domów, to również elementy meblarskie znajdujące się we wnętrzach biur i różnego rodzaju salonach. Utrzymanie ich w ciągłej czystości, niewątpliwie wpływa na komfort ich użytkowania, wygodę pracy, przyjemną atmosferę, znacząco przyczynia się także do pozytywnego i profesjonalnego postrzegania przedsiębiorstwa, jak również ma wpływ na obraz firmy zasługującej na zaufanie. Pranie i czyszczenie tapicerek wykonane przez wykwalifikowaną ekipę, stosującą specjalne środki piorące, to gwarancja usunięcia najbardziej uporczywych zabrudzeń bez przymusowej i drogiej zmiany mebli na nowe. Zamów pranie kanapy na Śródmieście już dziś.

Jak wygląda proces czyszczenia tapicerki meblowej?

Regularne pranie: kanap, sof, krzeseł, foteli oraz narożników jest bardzo ważne, nie tylko, dlatego, że profesjonalnie wykonana usługa czyszczenia przywróci meblom utracony wygląd, lecz przede wszystkim, dlatego, że pozwala pozbyć się bakterii i nieprzyjemnego zapachu, które nader często zwiększają ryzyko zachorowań oraz uczuleń. Jak wygląda jednak sam proces prania tapicerki?

  1. Przebieg czynności związanych z czyszczeniem mebli, zaczyna się w momencie dogłębnego odkurzenia powierzchni, która ma zostać wyprana.
  2. Kolejnym krokiem jest oszacowanie ilości i rodzaju zabrudzeń oraz plam powstałych na tapicerce oraz określenie samej tkaniny. Preparaty stosowane podczas prania będą się, bowiem różnić w zależności od tego, czy dany mebel jest skórzany czy tapicerowany.
  3. Po gruntownej analizie, przechodzi się do dopasowania właściwych środków piorących do konkretnego zanieczyszczenia.
  4. Teraz można już przejść do nanoszenia produktu i rozcierania go, po to by rozpuścić wszystkie przybrudzenia znajdujące się na tapicerce meblowej. Użyte preparaty są całkowicie bezpieczne dla ludzi i zwierząt.
  5. Następnym działaniem jest usuwanie wszelkiego brudu przy pomocy ekstrakcji.
  6. Cała procedura kończy się diagnostyką stanu tapicerki. W razie znalezienia jeszcze jakichś plam, to w tym momencie dochodzi do ich usunięcia.

Czas potrzebny do wyprania kanapy standardowej wielkości to około godzina, w przypadku większych mebli, proces wydłuża się do około dwóch godzin. Choć podczas czyszczenia, odprowadza się wodę z pranej tapicerki, radzi się nie korzystać z mebli przez kilka najbliższych godzin. Czas całkowitego wyschnięcia jest zależny od intensywności zabrudzenia oraz od warunków atmosferycznych i wysokości temperatury utrzymywanej w pomieszczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *