Czym jesteśmy badani w gabinecie okulistycznym?

Zdrowie

Nie taki diabeł straszny jak go malują

Póki nie mamy za sobą pierwszej wizyty u okulisty, to tak naprawdę nie wiemy jak to wszystko wygląda. Jedni z nas odwiedzają pierwszy raz dentystę już jako dzieci, a jeszcze inni unikają tego jak ognia i zgłaszają się do okulisty dopiero w momencie, gdy pogarsza nam się znacznie wzrok. Ten moment jest naprawdę momentem już zbyt późnym. Czasami jesteśmy nawet nie świadomi, a mamy już sporą wadę wzroku. Gdy wada wzroku pozostaje zbyt późno wykryta, to jest dużo mniejsza szansa na wyleczenie jej. W związku z tym każdy z nas powinien zadbać o regularne wizyty u okulisty. Gdy pierwszy raz odwiedzimy okulistę gdy mamy czterdzieści lat na karku, to jest to już okres zbyt późny. Po czterdziestce nasz organizm się starzeje i niestety w związku z tym nasz wzrok również się pogarsza. Poza tym nasze oczy są narażone także na czynniki szkodzące. Mowa tutaj o przesiadywaniu przed ekranem komputera czy też przed telefonem. Niestety takie czynności jedynie przyspieszają naszą wizytę u okulisty. Jednak nie ma co się bać, ponieważ naprawdę sama wizyta jak i także przeprowadzane badania nie są bolesne.

Jakie badania możemy wymienić?

Na pewno okulista zerknie do naszych oczu przy użyciu swoich urządzeń. Jedną z takich maszyn  jest lampa szczelinowa. Lampa szczelinowa jest obowiązkowym przyrządem w ręku lekarza. Nie jest to spora maszyna, a raczej poręczne urządzenie. Jest to standardowe badanie, które jest wykonywane podczas każdej wizyty lekarskiej. Jednak nie jest to jedyne badanie.

Najważniejsze badanie jest wykonywane przy użyciu urządzenia o nazwie foropter.  Foroptery dzielą się na manualne oraz elektroniczne. Oczywiście dużo wygodniejsze dla okulisty są te drugie. Musimy także wspomnieć, że są to urządzenia dokładniejsze. Badanie trwa o wiele krócej, a niżeli za pomocą foroptera manualnego. Koszt tego urządzenia także jest o wiele wyższy, a niżeli w przypadku foroptera manualnego. Mimo to w dobrych gabinetach znajdziemy właśnie te droższe  foroptery.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *