dom czy mieszkanie

Lokowanie kapitału dom czy mieszkanie

Dom

Jak umiejętnie ulokować kapitał, aby zaczął on zarabiać na siebie, przynosząc tym samym dochód pasywny? Metody na zainwestowanie pieniędzy jest wiele. Jedni inwestują w dzieła sztuki, inni decydują się założyć nowy rodzaj działalności gospodarczej, by po latach spędzonych w korporacjach móc zacząć spełniać swoje marzenia. Jednym z najbardziej sprawdzonych typów inwestycji, jest inwestowanie w nieruchomości. 

Zalety inwestowania w nieruchomości

Rozsądne inwestowanie w nieruchomości może przynieść nam sporo korzyści. Przede wszystkim jest to skuteczny zastrzyk finansowy, którego łatwo zauważyć. Posiadanie nieruchomości na wynajem:

  • pozwala utrzymać stabilną sytuację materialną
  • jest środkiem na ciągłe generowanie zysku
  • pozwala poznać wielu interesujących ludzi
  • stwarza warunki do inwestowania nie tylko w dział nieruchomości, ale także w realizację marzeń
  • daje szansę stworzenia ciekawej bazy noclegowej lub typowo mieszkalnej

Warto nadmienić, że inwestycją w nieruchomości nie nazwiemy jedynie całego procesu zakupu i sprzedaży obiektu. Inwestycją jest także remont podniszczonego lokum. W pierwszej chwili wydawać się może, że więcej można stracić na remoncie, niż zyskać. Flipperzy wynajmujący mieszkania po gruntownych remontach dopiero w kilka miesięcy po zakończeniu prac odnawiających wnętrza zauważyli, jak dynamicznie zwraca się im wkład wniesiony tylko w to, by mieszkanie wreszcie nabrało przyjemnego charakteru. Wszystkie elementy wyposażenia wnętrz, a także materiały budowlane kosztują, dlatego nie możemy tu mówić o wydatku z dziedziny jednorazowych. Inwestycje w remonty są znacznie bardziej rozbudowane, niż może się wydawać!

Inwestowanie w nieruchomości z rynku pierwotnego

Flipping mieszkań – inwestycja kapitału  

Flipping mieszkań polecić można wszystkim posiadaczom nieruchomości, zauważającym w sobie żyłkę biznesmena. Chodzi o to, aby nabyć mieszkanie jak najtaniej, potem wyremontować je i doprowadzić do stanu ponownej używalności, by w rezultacie sprzedać po cenie o wiele wyższej od tej, jaka była wcześniej. Dlatego tak ważne jest śledzenie wszelkich przetargów, gdzie sprzedawane są nie tylko mieszkania przeznaczone do remontu, ale także całkiem przyzwoitej jakości nieruchomości zadłużone. Przy dobrym nosie do nieruchomości oraz umiejętności wychwytywania korzystnych okazji można odnieść prawdziwy sukces na polu flippingu!

Wynajem, czy to się opłaca?

Oczywiście, jeśli jako flipper nie chcesz zdecydować się na natychmiastową sprzedaż mieszkania wcześniej wyremontowanego, nie musisz tego robić. Zdecydować się możesz za to na wynajem krótkoterminowy. Sprawdzi się on wtedy, gdy:

  • jesteś posiadaczem nieruchomości w atrakcyjnej turystycznie lokalizacji
  • chcesz wynajmować pokoje czy mieszkanie na określone dni, a nie na miesiące
  • szukasz możliwości na dochód pasywny w czasie sezonu, ferii, wakacji lub weekendu
  • nie masz zaufania do długotrwałego wynajmu

Dom jako inwestycja kapitału

Na pewno już zauważyłeś, że flipping mieszkań nie jest jedyną możliwością pozyskiwania wpływów z zarządzania nieruchomościami. Zakup domu, który potem będzie można przerobić na pensjonat z pewnością dla wielu okazać się może kuszącym pomysłem. Takie zarabianie na nieruchomościach może się sprawdzić zarówno w trybie całorocznym, jak i sezonowym. Stare, zabytkowe domy lub nawet pustostany, często położone w atrakcyjnych warunkach przyrodniczych, na odludziu – dla wielu inwestorów są przysłowiową żyłą złota. Dziś ludzie coraz częściej uciekają na wieś, rejony, dokąd nie dotarł jeszcze hałas wielkiego świata, gdzie korzystać można z darów natury niczym nieskażonych. Nieruchomość w formie domu służyć może do naturalnego zarabiania na siebie w postaci pensjonatu. Warto pomyśleć także o możliwości wynajmowania sali konferencyjnej na ważne spotkania biznesowe czy też sali weselnej. Sprawdzi się wszystko, co przyniesie ludziom komfort i wygodę podczas różnego rodzaju spotkań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *