konserwacja podwozia

Konserwacja podwozia – co to takiego?

Motoryzacja

Przed nadejściem zimy, dużo się mówi o konserwacji samochodów. Zastanawiałeś się jednak kiedyś, co właściwie znaczy słowo „konserwacja”?

KONSERWACJA SAMOCHODU – CO TO ZNACZY?

Konserwacja to nic innego, jak renowacja i ochrona karoserii samochodu: wierzchniej warstwy oraz spodu auta, powszechnie nazywanego podwoziem. Zabezpieczenie antykorozyjne z racji tego, iż jest powierzchnią o wysokiej porowatości, z biegiem czasu niszczeje: pojawiają się praktycznie niezauważalne pęknięcia, które finalnie prowadzą do nalotów rdzy na nadwoziu. Aby wydłużyć żywot powłoki, należy, co pewien okres czasu konserwować samochód. Dzięki temu uniknie się częstych wizyt u blacharzy i lakierników oraz będzie się miało pewność, że auto jest w dobrym stanie.

Konserwacja podwozia jest bardzo ważną składową utrzymania idealnego pojazdu, dlatego powinno się nie zapominać o systematycznym kontrolowaniu stanu pojazdu oraz o pielęgnacji i zabezpieczaniu powłoki.

Na rynku istnieje wiele firm oferujących profesjonalne zajęcie się samochodami, a jedną z nich jest OS – CAR konserwacja podwozia Wrocław.

JAK WYGLĄDA KONSERWACJA PODWOZIA?

Proces konserwacji podwozia zawsze wygląda tak samo. Pierwszym krokiem przy konserwacji podwozia jest ściągnięcie czterech nadkoli oraz rozmontowanie osłony podwozia. Następnie wykorzystując specjalistyczną chemię, należy oczyścić całe podwozie: układ zawieszenia oraz hydrauliczny (nie pomijając felg). Na tym etapie usuwa się wszelkie możliwe przybrudzenia, takie jak: plamy oleju, różnego rodzaju brudy czy piasek, po czym obmywa się nawierzchnię, oczekując aż wyschnie. Później pozostaje wyczyścić mechanicznie rdzę. Ważnym punktem jest odtłuszczenie podwozia przed wykonaniem następnego kroku!

Oczywiście, aby zredukować postęp powstawania korozji, używa się do tego określonego preparatu. Dopiero po odparowaniu i utwardzeniu zastosowanych środków można przejść do właściwej konserwacji podwozia, stosując produkty: uretanowe (na przykład RAPTOR), bitumiczno – kauczukowe oraz gumowe (właśnie taki produkt jest używany przez producentów samochodów).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *