drzwi

Jak otworzyć zablokowane drzwi w samochodzie

Motoryzacja

Co zrobić gdy się nie otwierają nasze drzwi?

Nie da się ukryć, że drzwi w samochodzie pełnią niezwykle ważną rolę. Umożliwiają nam wygodne wejście do samochodu, chronią od obiektów, które znajdują się na drodze, zapewniają komfort jazdy czy też zabezpieczają rzeczy wewnątrz auta. Drzwi jak i także zamki w nich umieszczone podlegają jak wszystko zużyciu. Jazda z zamkiem niedomagającym w drzwiach może być niezwykle niebezpieczna. Zamek uszkodzony może nam odblokować drzwi, powodują przy tym otwarcie ich podczas jazdy, a zamek zatrzaśnięty uniemożliwi nam opuszczenie samochodu w przypadku zagrożenia. W związku z tym warto jak najbardziej skorzystać z pomocy mechanika oraz także rozwiązać bardzo szybko problem.

Jak to działa?

Samochodowe drzwi są w zasadzie proste w działaniu jak i także w budowie. Producent samochodu używa najprawdopodobniej przewodów oraz prętów, które łączą zewnętrzne jak i także wewnętrzne klamki drzwi z samym mechanizmem blokady. Po pociągnięcie zewnętrznej czy też wewnętrznej klamki porusza się przewód, który jest podłączony do pręcika. Zależnie od konkretnej konfiguracji układ ten popycha czy też pociąga mechanizm zatrzasku drzwi, go otwierając. Zatrzask puszcza zaczep metalowy w ościeżnicy oraz umożliwia samo otwarcie drzwi poprzez ich popchnięcie czy też pociągnięcie, zależy czy wysiadamy lub wsiadamy. Wszystkie elementy jak najbardziej są bezpieczne schowane we wnętrzu drzwiach. Nie są one łatwo dostępne oraz widoczne.

Jak to się robi?

W takim przypadku mechanik, którego możemy chociażby wyszukać po frazie drzwi Mysłowice nie ma kompletnie możliwości otwarcia drzwi. Osoba taka sprawdza obie klamki jak i także mechanizm, który blokuje jak i także pozostałe elementy tego układu. Podczas tych prac może wystąpić sama konieczność rozebrania drzwi, aby móc uzyskać dostęp do zatrzasku jak i także do mechanizm zamka. Warto zawsze mieć przy sobie numer do sprawdzonego mechanika, który genialnie sobie poradzi z naszymi zablokowanymi drzwiami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *