jak dobrać poduszkę

Jak dobrać poduszkę ortopedyczną

Zdrowie

Poduszki ortopedyczne stosowane są przez coraz większe grono osób. Skutecznie zapełnia przestrzeń pomiędzy głową i barkami a powierzchnią na której się śpi. Dzięki temu głowa jest idealnie podparta, a kształt kręgosłupa jest naturalnie zachowany. Tym samym doprowadza się do sytuacji, w której odcinek szyjny odpoczywa i nie jest narażony na żadne zmiany chorobowe i bóle.

Czym kierować się przy wyborze poduszki ortopedycznej?

Przy wyborze poduszki ortopedycznej należy kierować się:

  • pozycją spania – jeśli ktoś śpi na plecach, nie powinien kupować poduszki o zbyt dużych wymiarach (wysokiej). Lepiej zdecydować się na niższą poduszkę, zapewniającą zainteresowanym optymalny komfort spania,
  • budową ciała – im potężniejsza budowa ciała, tym wyższa poduszka będzie potrzebna. Powinna być wtedy solidna, dzięki czemu rano będzie można obudzić się w pełni wypoczętym,
  • twardością materaca – jeśli ktoś posiada w domu miękki materac, potrzebuje niskiej poduszki ortopedycznej.

Dostosowanie się do tych zasad sprawi, że poduszka ortopedyczna zostanie wybrana bezproblemowo i skutecznie. Z pewnością posłuży domownikom przez kilka następnych miesięcy, a nawet lat. Poduszki występują w różnych wersjach: podstawowej, profilowanej pod głowę, jeżowej czy też dziecięcej. Wszystko zależy od własnych oczekiwań oraz od osoby, która decyduje się na jej zakup.

Kto powinien zdecydować się na zakup poduszki ortopedycznej?

Na zakup poduszki ortopedycznej powinny zdecydować się osoby, które narzekają od dłuższego czasu na bóle kręgosłupa lub też odcinka szyjnego. Takie dolegliwości sprawiają, że dana osoba nie może się wyspać i budzi się rano rozdrażniona. Warto to jak najszybciej zmienić, aby nie tylko zatroszczyć się o własny komfort snu, ale też o zdrowie. Poduszka może być stosowana praktycznie przez każdego, kto ukończył 2. rok życia. Regularne stosowanie poduszki sprawia, że unika się wszelkich zwyrodnień i zapobiega się schorzeniom odcinka szyjnego. To właściwe rozwiązanie również dla tych osób, które mają problem z nienaturalnym kształtem kręgosłupa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *