Dla szukających alternatyw

Dla szukających alternatyw

Biznes

Zakładanie własnej firmy wiąże się z wieloma formalnościami. Jedną z nich jest wynajęcie lokalu, który stanie się naszą siedzibą i miejscem doręczania korespondencji. Jednak obecnie coraz większą część przedsiębiorców stanowią freelancerzy, pracujący z domu lub regularnie przemieszczający się. Właśnie dla takich osób zostały stworzone wirtualne biura, będące znacznie tańszą i wygodniejszą alternatywą.

Wiele korzyści

Wynajęcie wirtualnego biura oznacza ustalenie siedziby w miejscu, w którym zostały do tego przeznaczone lokale. Nie są one jednak na tyle duże, byśmy mogli w nich pracować. To rozwiązanie dla osób, które nie pracują w swoim biurze, jednak prawo wymusza na nich posiadanie własnego miejsca. Zależnie od wybranego przez na lokalu w firmie świadczącej taką usługę ustalamy najbardziej interesujący nas pakiet. W miejscu naszego wirtualnego biura w dni robocze znajduje się sekretarka odbierająca pocztę wszystkich zarejestrowanych tam przedsiębiorców. Wykupując odpowiednie usługi możemy oczekiwać otwarcia i przeskanowania na maila interesujących nas dokumentów, prowadzenia naszej korespondencji mailowej, segregacji naszych dokumentów w przeznaczonej i wykupionej do tego celu szafce, czy choćby odbierania telefonów. Wszystko zależy od tego, co potrzebujemy.

Dla mało wymagających

Jest wielu przedsiębiorców, których wirtualne biuro znajduje się w stosunkowo niedalekiej odległości od ich miejsca zamieszkania. Oznacza to, że mogą oni regularnie odbierać swoją pocztę z sekretariatu. Takie osoby zazwyczaj wykupują najtańszy pakiet, obejmujący comiesięczny wynajem lokalu oraz odbiór, skanowanie i przechowywanie dokumentacji. Trzeba dodać, że koszty takiej usługi wynoszą zwykle kilkadziesiąt złotych miesięcznie, co jest znacznie bardziej opłacalnym rozwiązaniem w porównaniu do wynajmu standardowego lokalu, z którego i tak nie korzystamy.

Dla potrzebujących

Osoby, które nie chcą martwić się dojazdami do biura oraz te, które często podróżują mogą wykupić szerszy pakiet, w którego skład wchodzą (zależnie od oferty firmy):

  • odbieranie i przechowywanie dokumentacji
  • prowadzenie korespondencji mailowej
  • odbieranie telefonów i udzielanie podstawowych informacji klientom
  • prowadzenie księgowości
  • założenie rachunku bankowego
  • wsparcie księgowe i prawne
  • tworzenie biznesplanów.

Na rzadkie potrzeby

Rozbudowane i bardziej profesjonalne biura zdają sobie sprawę z faktu, że wielu przedsiębiorców potrzebuje czasem zwołać konferencję, umówić się na spotkanie lub usiąść i po prostu popracować. W takich momentach możemy zadzwonić do naszej siedziby i wynająć sobie oddzielną salę na daną liczbę godzin, w trakcie których skupimy się na swoich obowiązkach. Ponadto wirtualne biura dysponują zwykle salami konferencyjnymi, w których możemy organizować ważne spotkania. Jeśli takie sytuacje zdarzają się nieczęsto, warto skorzystać z takiej możliwości. Koszty ponosimy każdorazowo od wynajmu. Mamy do własnej dyspozycji komfortowe pomieszczenie, w którym nikt nam nie będzie przeszkadzał. Możemy również skorzystać z bufetu kawowego, którego cena ustalana jest indywidualnie, w zależności od biura.

Na stronie https://www.wirtualne-biuro-nowogrodzka.pl/wirtualne-biuro-warszawa.html dostępnych jest więcej informacji o wirtualnym biurze w prestiżowej dzielnicy Warszawy – sprawdź więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *