depilacja laserowa

Depilacja laserowa – jak wygląda, jak się przygotować?

Uroda

Depilacja zbędnego owłosienia za pomocą lasera to zabieg bezpieczny, a także bezinwazyjny. Wiązka lasera dociera pod skórę, a następnie niszczy cebulkę włosa wraz z korzeniem. Cały zabieg nieodwracalnie unicestwia strukturę włosa, by ten nigdy więcej nie odrósł.

Zanim przystąpimy do samego zabiegu, musimy zaciągnąć opinii specjalisty, czy w naszym przypadku nie ma żadnych przeciwwskazań do odbycia depilacji za pomocą lasera.

Jak się przygotować do zabiegu?

Przed sama depilacja należy dopilnować, aby skóra była dobrze oczyszczona i wysuszona. Nie należy nakładać żadnych kremów, balsamów, maseł, ani olejków na miejsca, które będą poddawane depilacji.
Warto też wziąć pod uwagę, że skora nie może być nadmiernie wysuszona, ani tym bardziej podrażniona. Można zadbać o to nawet kilka dni przed samym zabiegiem – stosowanie kremów, czy balsamów nawilżających, jak najbardziej da pozytywny efekt.
Jeśli przygotowujemy się do zabiegu depilacji laserowej wskazana jest rezygnacja z wizyt w solarium, czy saunie. Stosowanie wosku, czy peelingów też trzeba „odstawić”.

Jak wygląda sam zabieg depilacji laserowej?

Pierwsza wizyta to oczywiście konsultacja, podczas której, kosmetolog sprawdza stan oraz typ naszej skóry, a także wykonuje próbę laserową. Wywiad jest niezbędny, jako że na podstawie uzyskanych informacji, dobiera się odpowiednie parametry lasera.

Zabieg depilacji laserowej to nic innego, jak naświetlanie wybranych partii ciała za pomocą wiązki lasera. Sam zabieg zwykle trwa do dwóch godzin. Jeśli podczas depilacji pacjent odczuwa dyskomfort ( swędzenie, pieczenie) można skórę posmarować żelami, albo chłodzącymi, albo znieczulającymi.
Tego typu depilacja jest bezpieczne. Nie powoduje ona żadnych obrzęków, czy podrażnień skóry, gdyż nie narusza ona struktury naskórka, a wnika w głąb skóry do włosa.

Ponieważ nie wszystkie nasze włosy rosną równocześnie, zabieg należy powtórzyć, aby efekt był równomierny na całej powierzchni depilowanej skóry. Zwykle 3 taki serie dają wymarzony wygląd.

Co po zabiegu?

Niestety po samej depilacji nasza skóra na pewno będzie miała obrzęk, którego nie unikniemy niezależnie od tego, jaka część naszego ciała poddana jest zabiegowi. Jest to naturalne, ale mija po okresie do 4 dni.
W tym okresie należy przede wszystkim być bardzo delikatnym dla siebie. Nie wolno stosować żadnych kremów, mydeł, toników na bazie alkoholi. Zakazane są też antyperspiranty i dezodoranty ( w momencie depilacji pach).
Po umyciu, skóry nie należy trzeć, ani w inny sposób nie podrażniać.
Warto pamiętać, że po samym zabiegu nie wolno się opalać do 2 tygodni.

Przeciwwskazanie do depilacji laserowej:

– ciąża,
– nowotwory,
– łuszczyca,
– cukrzyca,
– przyjmowanie antybiotyków i leków przeciwdepresyjnych,
– świeża opalenizna,
– stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi,
– peeling,
– zbyt jasny kolor włosów,
– świeże zabiegi chirurgiczne.

Skutki uboczne

Choć sam zabieg jest nie tylko skuteczny, ale również bezpieczny, to trzeba mieć na uwadze skutki uboczne. Zdarzają się one niezwykle rzadko, ale warto o nich wiedzieć.

Poza samym zaczerwienieniem i obrzękiem skóry, u osób z ciemną karnacją mogą występować pęcherze oraz poparzenia. W miejscu depilacji mogą też pojawiać się przebarwienia skóry.
Dlatego istotnym jest, aby do samego zabiegu przygotować się profesjonalnie i stosować się do wszystkich wskazówek kosmetologa.

Depilacja laserowa to obecnie najskuteczniejsza metoda w walce z pozbyciem się zbędnego owłosienia. Aby zabieg się w pełni udał, należy się do niego przygotować, a także przejść pozytywnie wywiad poprzedzający depilację. Powinniśmy bezwzględnie wybrać sprawdzony gabinet który zapewni nam 100 bezpieczeństwa. Może to być np. depilacja laserowa Katowice.
Jeśli jesteśmy w pełni pewne, że zabieg jest dla nas i chcemy mu się poddać, najpierw należy dokładnie zapoznać się z tym, jak on wygląda, oraz czego możemy się spodziewać po samej depilacji laserowej. Efekty mogą nas naprawdę bardzo pozytywnie zaskoczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *